Logo

यूएईद्वारा पाकिस्तान, इरान र टर्कीसहित ११ देशको भिजिट भिसा रद्दआबुधाबी । संयुक्त अरब इमिरेट्स (यूएई) ले पाकिस्तान, इरान र टर्कीसहितका ११ मुलुकलाई भिजिट भिसा नदिने भएको छ ।

कोरोना भाइरसको महामारी बढ्दै गएपछि यूएईले ११ मुलुकलाई भिजिट भिसा तत्कालका लागि रद्द गरेको हो । यूएईले अर्को सूचना नभएसम्म पाकिस्तान र ११ अन्य देशहरूको लागि नयाँ भिसा जारी गर्न अस्थायी रूपमा निलम्बन गरेको छ ।

पाकिस्तानको विदेश मन्त्रालयले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै युएई अधिकारीहरूले गरेको निर्णय कोभिड-१९ संक्रमणको दोस्रो लहरलाई रोक्‍नका लागि गरिएको भन्दै पुष्टि गरिएको छ । पाकिस्तानी विदेश मन्त्रालयका प्रवक्ता जाहिद हफीज चौधरीले भनेका छन, “हामीले जानेका छौं कि युएइले पाकिस्तानलगायत १२ देशका लागि थप घोषणा नभएसम्म नयाँ भ्रमण भिसा जारी गर्न अस्थायी रूपमा निलम्बन गरेको छ ।

पाकिस्तानबाहेक यूएई सरकारले टर्की, इरान, यमन, सिरिया, इराक, सोमालिया, लिबिया, केन्या र अफगानिस्तानको भ्रमण भिसा जारी गर्नमा रोक लगाएको हो । यो विकास देशमा कोभिड-१९ घटनाहरूको बढ्दो संख्याको बीचमा आयो । करिब एक हप्ताको लागि, पाकिस्तानमा दुई हजारभन्दा बढी नयाँ कोरोना भाइरसका घटनाहरू रेकर्ड भएका छन् ।

जब पाकिस्तानमा घटनाहरूको वृद्धि भइरहेको थियो, यूएईको एमिरेट्सले यात्री सेवा अस्थायी रूपमा निलम्बन गरेको घोषणा गरेको थियो । पाकिस्तानमा पछिल्लो समय तीव्ररुपमा कोरोना संक्रमण बढ्दै गइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्