Logo

बाँकेको नयाँगाउँमा पुग्यो सशस्त्र प्रहरी बल१६ साउन, बाँके । बाँकेको राप्तीसोनारी गाउँपालिका–४ स्थित नयाँगाउँमा सीमा सुरक्षाका लागि सशस्त्र प्रहरी बलको चौकी स्थापना भएको छ ।

नेपाल–भारत सीमानाकाअन्तर्गत प्रत्येक १० किलोमिटरको फरकमा सशस्त्र प्रहरी बलको एउटा बिओपी राख्ने सरकारको नीतिअनुरुप यस वर्ष राप्तीसोनारी गाउँपालिकाको नयाँगाउँस्थित गुर्दनगौडीमा बिओपी स्थापना गरिएको सशस्त्र प्रहरी बल ४२ नम्बर गण शम्शेरगञ्ज बाँकेका प्रहरी उपरीक्षक प्रकाशकुमार सुवेदीले जानकारी दिए ।

उनका अनुसार राप्तीसोनारीकै बानवा नाकामा पनि बिओपी स्थापना गरिने भएको छ । सशस्त्र प्रहरी बलको बिओपी स्थापनासँगै त्यस क्षेत्रमा खटिने सशस्त्र प्रहरी बलबाट नेपाल–भारत सीमास्तम्भको सुरक्षाका साथै नागरिकको पनि सुरक्षा हुनेछ ।

करिब डेढ दशकअघि पत्ता लागेको नयाँगाउँका रूपमा परिचित उक्त ठाउँमा स्थानीयवासीले आफूहरु भारतीय सुरक्षाकर्मी र तस्करहरुको दोहोरो असुरक्षामा रहेको भन्दै सुरक्षा चौकीको माग गर्दै आएका थिए । बिओपी स्थापनापछि चोरी पैठारी नियन्त्रण हुनुका साथै जनताले शान्तिको महसुस गर्ने राप्तीसोनारी गाउँपालिकाका अध्यक्ष लाहुराम थारूले बताए । उनले जनतासँग समन्वय गरेर सम्बन्ध सुमधुर बनाई काम गर्न सशस्त्र प्रहरीलाई आग्रह गरे ।

बाँकेको दक्षिणी नाकामा सशस्त्र प्रहरीले बिओपी निर्माणलाई तीव्रता दिइएको सशस्त्र प्रहरी बल ३० नम्बर गणका प्रमुख प्रहरी उपरीक्षक अशोककुमार बमले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्